Hakkımızda

Üsküdar çiçek.net bir moliva çiçek markası olup hakkımızda daha detaylı bilgi için aşağıdaki açıklamamızı okuyabilirsiniz.

Bize soruyorlar "Neden Papağan?" diye... 

Doğanın tüm renklerini üzerinde barındıran ve yine doğanın kendisinden olan ve bir kuş olması sebebiyle özgürce yaşayabilen tek canlı. Üstelik konuşabilme kabiliyeti ile insana en yakın olan. 

Rengarenk bir papağan! Tıpkı sizlere sunduğumuz çiçeklerimiz gibi! Doğanın insana en büyük armağanı olan çiçekler! Her baktığımız çiçekte hayranlık uyandıran o eşsiz güzellikleri ve büyüleyici renkleri, kokuları...Her biri, renkleri ve kokuları ile insanlarla tarifi imkansız bir etkileşim içerisindeler. Ve bu etkileşim sadece siz ve o çiçek arasında. Aynı türden olan çiçekler, renkleri ve kokuları ile her ne kadar birbirlerine benzeseler de her biri eşsizdirler. Tıpkı biz insanlar gibi. O yüzden her bir çiçek, her bir insan kadar özeldir. Doğanın sadece ve sadece insana armağanı olan çiçeklere vereceğimiz kıymeti fazlasıyla hakederler. Neden mi? 

Hepimizin bildiği ama bir çiçeğe bakarken çoğunlukla hatırımıza gelmeyen bir yolculuk hikayesinden bahsedersek nedenini daha iyi anlatabiliriz. Hadi hep birlikte elimize aldığımız o bir çiçeğin hikayesinin başına dönelim! 

Çiftçi tarlasına tohumlarını eker. Ektiği her bir çiçek tohumu, tarifi imkansız bir istekle ve arzuyla kendisine ulaşacak yağmur damlasını beklemeye başlar. An gelir ve gökyüzünden inen, doğanın eşsiz armağanlarından biri olan yağmur damlaları toprağa düşer. Toprağa karışan yağmur damlası süzülerek kendisini hasretle bekleyen çiçeğin tohumu ile buluşur. Bir doğum gerçekleşmeye başlar ardından. Her doğum gibi sancılı. O sancıyı an be an yaşayarak tohumundan filizlenmeye başlar çiçek. Doğanın yine eşsiz armağanı olan güneş ışınları ve yine yeniden yağan yağmurlarla filizlenmeye ve halini almaya devam eder. Güneş görür yanar, su görür serinler, rüzgar görür bir o yana bir bu yana savrulur. Sancılı serüveni devam etmektedir hala. Vakti gelip de o eşsiz güzelliğine kavuştuğunda çiftçi gelir ve keskin bir bıçakla onu kökünden ayırır. Yüzlercesi ile birlikte varacağı son noktaya kadar olan yolculuğuna devam eder; Belki bir kamyon kasasının içinde ve başına ne geleceğini bilemeden! Şayet biz şehirde yaşayan insanlara ulaştırılacak sa mezata girmesi gerekecektir. Mezat yerinde kendisine bakanların iki dudağı arasındadır o ana kadar süren çileli serüveninin her an son bulması. Kendisine tıpatıp benzeyen diğerleri arasında beğenilip seçilenlerden olabilirse ne ala! 

O eşsiz güzel çiçek bütün bu sancılı, sıkıntılı, çileli yolculuğa nasıl bir teselli ile katlanıyordur dersiniz? 

Bir insan onu eline aldığında ve kokladığında yüzünde tıpkı kendisine benzer gülücükler açsın diye. Sırf "O an"'ı görebilmek için. Belki bir saniye ya da birkaç...O insana armağan olsun diye yaratıldığını bilen çiçek, sırf o anı görebilmek için çeker tüm bu eziyetli yolculuğu. Üstelik bir daha kendisine sıra gelmeyeceğini ve o anı bir daha asla yaşayamayacağını bile bile! Bir insanı bir an dahi olsa mutlu edebildiğini görebilmek bir çiçeğin gönlünde yatan tek arzudur. Hele bir de onu satın alan insanın kendisini hediye ettiği diğer bir insan tarafından yine aynı ödülle ödüllendirilmek... Kimbilir onun için ne büyük bir mükafattır! İki insan arasında sevgi bağının bir düğümü olduğuna şahit olabilmek... 

İşte biz her bir çiçekte bu yolculuk hikayesine başından sonuna şahit oluyoruz. "başından sonuna" diyoruz çünkü çiçeğinizi sizlere ulaştırdığımızda yüzünüzde açan ve çiçekler kadar sıcak o mutluluk ifadesine çiçekle birlikte şahit oluyoruz. "O an"'a şahit oluyoruz! 

Biz onlara "çiçeklerimiz" diyoruz. Asla "ürünlerimiz" diyemedik. Çiçeklerimiz ile birlikte yaşıyoruz! Onlara yol arkadaşı olabilmek için... 

Bu sayfa tüm internet sitelerinde olan "Hakkımızda" sayfası. Hakkımızda bilgi veya fikir sahibi olabilmeniz için klişe cümleleri seçmedik, seçemedik! Umarız sizi çok sıkmamak adına kısa tuttuğumuz bu ifadeler bizi tanımanıza vesile olmuştur. 

Yine de biraz klişelere kaçar bir dille Moliva Çiçekçilik'den bahsetmek gerekir se; bu satırlara kadar ifade ettiğimiz tüm hissiyatı 1984 yılından bu yana yaşıyoruz. 27 yılı aşkın bir süredir aile büyüklerimizden devraldığımız tecrübe, bilgi birikimi ve öğütler ile sizlerin koşulsuz memnuniyeti için çalışmaya devam ediyoruz. Yıllar içerisinde hayatımıza giren teknolojilere de gereken yüksek hassasiyeti göstermeye gayret ediyoruz. Dilekleriniz ve beklentileriniz bizim için çok kıymetli. Yıllar içerisinde sizlerle edindiğimiz dostluklarımızın bizlere kazandırdıkları, Moliva Çiçekçilik'in bugünlere gelmesinde çok önemli birer yapı taşı olmuştur. 

Çiçeklerin serüvenlerine yine yeniden ve birlikte şahit olmak üzere... 

Saygılarımızla 
Moliva Çiçekçilik